Zvýšený počet chalupářů v obcích

Informace občanům

Vážená paní starostko, vážený pane starosto.
Z pokynu starosty města Nepomuk Ing. Švece se na Vás obracím ohledně níže uvedeného:
V současné době je zaznamenán trend, kdy se do jednotlivých obcí našeho správního obvodu nastěhovali „chalupáři“ z větších měst, aby se vyhnuli každodennímu ruchu a zvýšenému nebezpečí nákazy "koronavirem". Tímto bych na Vás chtěl apelovat ke zvýšené kontrole z Vaší strany při dodržování nařízené karantény a zákazu vycházení z domovů (mimo povolených výjímek - nákupy, lékař atd.) V případě nedodržování stanovených pravidel by měla být na místo přivolána hlídka Policie ČR, aby sjednala pořádek a upozornila na dodržování všech krizových opatření, které nařídila Vláda ČR (to samozřejmě platí pro všechny občany). V případě, že nařízená karanténa je dodržována, není asi žádná možnost tyto osoby z obce nějakým způsobem vykázat. Pokud některý ze starostů má nějaké poznatky ohledně uvedeného problému (nedodržování nařízené karantény), dejte prosím tuto informaci na vědomí nejlépe písemně na e-mailovou adresu: krizovy.stab@urad-nepomuk.cz a nebo se spojte přímo s Policií ČR, Obvodní oddělení Nepomuk, kde bude konzultován další postup.

Přeji hezký den v těchto nelehkých časech, s pozdravem

Jaroslav Hanzlík
MěÚ Nepomuk